Funny Pain
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


emo/rock/punk/visual kei/lolita/heavy metal real role play
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 I don't have a title

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: I don't have a title   I don't have a title EmptyMier Aug 25, 2010 9:14 pm

Imi las tigara stinsa, sa cada pe hol, nepasandu'mi daca e curat sau nu pe jos. Imbracat in niste blugi stramti negri, o curea cu tinte si un tricou negru cu numele formatiei mele preferate pe el , pasesc indiferent spre noua camera. Privesc numarul 6. Imi musc buza fiind cat de acord cu acesta. Apas clanta usii, intrand in incapere. Am fost dezamagit de infatisarea acesteia, dar nici ca'mi pasa prea mult. Imi las bagajul la intrare, scotand creionul negru de ochi din buzanarul blugilor. Ma indrept spre oglinda incepand sa'mi conturez ochii cu el, apoi lasandu-l pe dulapiorul din fata oglinzii. Ma asez pe marginea patului, uitandu-ma in jur si gandindu-ma la schimbarile ce ar trebui sa le fac.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyMier Aug 25, 2010 9:31 pm

Aceiaşi problemă , apa , apa caldă din nou nu funcţiona , ea avea de gând să se răcorească făcând un duş , logic nu cu apă rece , dar totuşi , se gândi să nu fie doar la ea problema , aşa că îşi luă rapid peste ea o pereche de blugi decoloraţi strâmţi şi un maieu negru , zgarda la gât şi o pereche de converse în picioare , bătu' la o uşă vrând să întrebe pe acel cineva ce locuia acolo.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 11:06 am

Pasesc spre baie, lipindu-mi fruntea de oglinda si observad cearcanele de sub ochi. Inghit sec, dupa care imi duc mainile la cap, masandu-mi incet tamplele.Durerea de cap se intetise, iar starea de rau la fel.Deschid apa de la chiuvete, fara sa o ating, o priveam absent.Intr-un final mi-am bagat mainile sub apa, observand ca era rece. Inchid ochii, trecandu-mi palmele ude peste breton, lipindu-l mai bine de fata. In momentul in care mi-am atintit iar privirea spre oglinda am auzit un cioconit in usa. Pasesc lent spre clanta, apasand-o incet si deschizand usa astfel incat sa se tranteasca de perete. M-am rezemat de tocul usii, privind insistent persoana din fata mea.
-Te pot ajuta cu ceva?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 2:37 pm

Îl privi pe brunet , vrând să zâmbească dar adevărul era că nu putea , nu îi stătea în fire.
-Scuzămă că te deranjez la ora aceasta , dar şti cumva dacă apa caldă funcţionează? întrebă aceasta uşor sfioasă , ţinându-şi degetul mic al mâini stângi cu întreaga mână dreaptă .
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 2:45 pm

Privesc tacut fata din fata mea, ridicand o spranceana:
-Apa calda?Mda, curge.
Spun, ducandu-mi mana la gat, lipindu-mi palma rece de piele.Oftez scurt, dand un pas in spate si bagandu-mi celalalta mana in buzunarul de la hanorac:
-So...You want to enter?
O intreb, fiind obisnuit sa vorbesc aiurea, in limbile invatate. Macar cu astea ma puteam mandri, in rest, nimic nu se alegea de mine.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 2:51 pm

Atunci când îi răspunse acesta , nu se abţinu' să nu spună pe limba sa mulţumesc.
-Merci beaucoup. zâmbi scurt dându-şi părul după ureche , gândindu-se dacă să intre sau nu.
-Dacă nu deranjez , voi intra. replică aceasta având acelaşi zâmbet copilăros pe faţă intrând apoi în camera acestuia.
Întinse o mână pentru a se prezenta.
-Amalia , Liah pe scurt.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 2:58 pm

Ii prinse mana, dandu-i repede drumu'.
-Eu sunt Cameron. Prietenii imi spun Zelot, insa asta e ceva diferit...
Nu stiam daca fucusem bine ca o invitasem inauntru, mai ales ca nu sunt ceea ce par. Nu avusem un invitat de foarte mult timp si nu stiam cum sa reactionez:
-Uhm. Daca vrei ceva, poti sa te ridici si sa iei... Nu ma deranjeaza.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:05 pm

-Încântată să te cunosc Zelot. replică aceasta dând uşor din cap , mulţumită că îl cunoscuse pe tip.
Nu prea înţelesese ce vroia să zică în ultima parte , dar spuse :
-Voi sta în picioare , nu am de gând să deranjez prea mult.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:10 pm

Isi scoate mana din hanorac, lasand-o sa cada rapid pe langa corp:
-Nu deranjezi! Ia loc pe undeva pe aici...
Ii spun, intinzand mana spre canapea.Inghit sec, simtind cum revine durere de cap.Era ceva normal la mine daca stai bine si te gandesti. Imi privesc mainile, observand cum tremura, dandu-mi seama de ce aveam nevoie.Trag aer in piept, incercand sa renunt la acel viciu.
-Uhm.Am suc, whisky, apa plata,minerala , daca vrei ceva de baut.
Raspund, numarandu-le pe degete, asigurandu-le ca le spun pe toate.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:15 pm

Într-un final se aşeză şi ea pe canapea , picior peste picior cum obişnuia uneori.
-Păi un pahar de apă plata ar merge. mormăi aceasta ştiind prea sigur că la alcool nu făcea faţă prea bine , şi se îmbăta rapid aşa că mai bine beaa apă.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:20 pm

-Bine, apa plata sa fie!
Exclam, ridicand din umeri. Pasesc spre bucatarie, deschizand larg usa frigiderului. Incep sa scotecesc ceva timp dupa sticla de apa, gasind-o intr-un final.
-Bun!Acum paharul...
Spun mai mult pentru mine, luand un pahar si turnand apa in el. Ma indrept spre camera unde se afla fata, intinzandu-i-l:
-Poftim!
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:45 pm

Apucă paharul de apă din mâna tânărului , zâmbind uşor.
-Mulţumesc frumos. replică scurt luând o înghiţitură din paharul de apă rece.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:46 pm

-Nu ai pentru ce!
Spun, inclinandu-mi capul intr-o parte, simtindu-l din ce in ce mai greu. Ma asez jos, sprijinindu-mi spatele de marginea patului, pozitia mea obisnuita.
-Si cati ani ai, Liah?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 3:49 pm

Lăsă paharul pe marginea măsuţei apropiate de ea şi îl privi pe Cameron.
-Şaptişpe. spuse ea dând din umeri.
-Dar tu Zelot? întrebă la rându-l ei curioasă.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:06 pm

-Tsk!Sunt mai batran decat tine,zic analizand-o cu privirea.
-Eu.. douazeci aveam la ultima privire prin buletin .
Ii spun ironic, ducandu-mi genunchii la piept si oftand.Chiar nu aveam idei de discutie:
-Fumezi?intreb, simtind nevoia de a aprinde una, dar mai intai trebuia sa ma asigur ca nu o deranja fumul.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:19 pm

-Ah firar! exclamă aceasta strâmbându-se. Dar e mai bine ca tu să fi mai mare. Mulţi înainte. replică aceasta zâmbind scurt.
Atunci când el o întrebă că fumează spuse:
-Da fumez , dar rar , şi nu mă deranjează fumul.
-Apropo , de unde eşti?
întrebă curioasă.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:26 pm

Auzindu-i raspunsul, deschid sertarul noptierei usurat, scotand unul dintre pachete.Il privesc pentru cateva secunde, deschizandu-l si luand o tigara. O pun intre buze aprinzand-o si tragand puternic din ea:
-Ei bine, sunt din Canada. Tara mea mult iubita care ma respinge
Ii spun indiferent, punandu'mi cotul pe marginea patului, tragandu-mi scrumiera aproape de mine:
-Tu?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:36 pm

Rămăsese pe moment surprinsă apoi chicoti.
-Ce surpriză. Şi eu la fel. zâmbi scurt.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:40 pm

-Bine de stiu.
Spun, lasandu-mi tigara sprijinita de marginea scrumierii, incercand sa schitez un zambet larg, ceea ce nu intotdeauna imi iesea. Imi trec limba peste buze, simtindu-le uscate.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:43 pm

-De unde din Canada eşti? întrebă cu o mare curiozitate în voce , în timp ce îşi dădu' părul după ureche.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:49 pm

-Orasul Ottawa, spre norocul meu.
Spun ironic, inclinandu-mi capul in ambele parti. Era clar, chiar nu ma puteam abtine de la acel viciu, da nici ca vroiam sa o sperii pe fata cu toate partile mele negative. Ma ridic, cautand sticluta de Ibalgin prin dulap. Iau o lingura din sirop, dandu-mi tricoul jos si aruncandu-l neglijent pe jos
-Da tu din ce oras esti?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:52 pm

Îl urmări pe băiat cu privirea , muşcându-şi buza inferioară , prost tic.
-Toronto. Eu sunt din Toronto. replică aceasta zâmbind scurt.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 4:58 pm

-Toronto, bine si asa.
Spun, privind-o pe fata cu un colt al ochiului.Durere de cap incepuse sa cedeze, ce-i drept putin insa aveam speranta ca va inceta. Ma asez pe canapea, punandu-mi palmele pe genunchi fara sa spun nimic. Deodata simt ceva ce vibra neincetat. Scot telefonul din buzunar, dandu-mi seama ca el era de vina.
*Un mesaj nou..*
Citesc in gand, bagandu-l la loc, neinteresandu-ma de la cine era.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 5:02 pm

Se gândi că băiatul nu era în apele lui , sau poate aşa era el deobicei , nu îl cunoştea bine deci nu ştia care era comportamentul lui. Până la urmă întrebă.
-Te doare ceva ? Sau nu ştiu...
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title EmptyJoi Aug 26, 2010 5:05 pm

-Sunt bine.
Ii raspund scurt, fiind ceva normal la mine.
-De ce intrebi?
Continui conversatia pentru a nu simti si fata plictiseala ce puse stapanire de mult pe mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I don't have a title Empty
MesajSubiect: Re: I don't have a title   I don't have a title Empty

Sus In jos
 
I don't have a title
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny Pain :: - Vila - :: . Dormitoarele .-
Mergi direct la: