Funny Pain
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


emo/rock/punk/visual kei/lolita/heavy metal real role play
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Glasul artei viitoare.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyMier Aug 25, 2010 12:48 am

Rezumarea primului mesaj :

Stătea întinsă pe salteaua joasă pe care o avea drept pat , privind tavanul apropiat chipului său -stătea în mansardă- , da în mansardă pentru că aşa în plăcea ei , întotdeauna vorbea cu administratorul să aibă ea mansarda aia nenorocită care o atrăgea aşa mult. Era de un milion de ori mai liniştitor acolo , şi era plăcut.
Se ridică , stând în şezut , aprinzându-şi o ţigaretă , trăgând un fum adânc , privind spre birou spre toate foile desenate cu diferite anime-uri pentru următorul manga ce urma să îl scrie.
Avea o cameră uşor aglomerată , multe cărţi într-o bibliotecă mică şi înghesuită , postere peste postere , cu diferite trupe de rock , fiind o fană al old skool-ului , haine? Hainele erau şi ele aglomerate pe un scăunel cu spătar , dar ea era un tipă mai curata , nu avea haine peste tot ; într-un mic colţ apropriat ferestrei din acoperiş , pe unde puteai observa stelele cu uşurinţă , se afla un mini frigider plin până peste cap cu suc , alcool şi dulciuri.
Ah , şi la urmă , ceea ce era cel mai relaxant , balconul. Pe balcon nu era decât un scaun şi o măsuţă din lemn micuţă.
Sus In jos

AutorMesaj
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 9:22 pm

-Păi...un fel de a-mi cere scuze faţă de comportamentul meu de copil bleg.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 9:31 pm

-Eu îmi cer scuze... eu am fost ceea ce te-a înmpins. dădu' din umeri , fără să îl privească.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 9:35 pm

-Dar...de ce nu m-ai plesnit?Şi dacă îţi mai ceri scuze,o fac iar,să ştii.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 9:40 pm

-Vai... a fost un impuls. Chiar vrei să te plesnesc ?! Nu mă deranjează.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 9:45 pm

-Ai da tu într-un băiat aşa adorabil?Care te place aşa mult...Făcu o pauză. Şi nu a zis nimic mai devreme,deci...Ăăh...Spuse întorcându-şi privirea în altă parte,apărându-i o uşoară roşeală.Nu i se întâmplase până acum să se înroşească,şi nu ştia ce să zică şi nici ce să facă.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 10:15 pm

-Da aş...ce ?! vroia să spună că ar fi dat în el , dar când auzi că el o plăcea destul de mult , rămăsese mască.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 11:46 pm

-Ce?!N-am zis nimic...am greșit cuvintele.Se înroși și mai tare,iar chestia asta era nasoală pentru el.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 11:54 pm

De ce se înroşea? Era un baiat , pnm , mda cam aşa era.Era băiat , un băiat care se ruşina.
-Fie cum zici tu. Mai vrei apă?
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2010 11:56 pm

-Da,apă,suc,orice...Dar prefer apă.
Abea aștepta apa,ca să și-o toarne în cap,să-și revină.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 9:35 am

Merse spre mini-frigiderul ei luând o sticlă cu apă plată întinzându-io lui.
-Poftim.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 10:00 am

A luat sticla din mâna fetei,desfăcând-o şi turnând jumat eîn cap,iar cealaltă jumate o bău.
-Mersi...!
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 10:07 am

Îl privi pe băiat diferit , dar puţin surprinsă de gestul lui..
-Ce ciudat eşti!
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 10:15 am

Râse,atingându-şi obrajii.
-Eh,mersi,mă simt. Mai zi-mi câteva despre tine...Ani,de unde eşti,tralala,ştii şi tu ăstea.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 3:19 pm

Dădu' din umeri şi se aşeză pe saltea.
-Păi...am şaptişpe ani , sunt din Canada , lucrez ca mangaka , să vedem ce mai vrei să şti?
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 3:32 pm

-Ah,am un noroc la tipe numa' de şaptişpe ani.Suuuuper...!Ai vreun animal de companie?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 EmptyDum Aug 29, 2010 4:17 pm

-Animal de companie? Da. Un boa constructor. spuse zâmbind.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Glasul artei viitoare.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny Pain :: - Vila - :: . Dormitoarele .-
Mergi direct la: