Funny Pain
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


emo/rock/punk/visual kei/lolita/heavy metal real role play
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Glasul artei viitoare.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptyMier Aug 25, 2010 12:48 am

Stătea întinsă pe salteaua joasă pe care o avea drept pat , privind tavanul apropiat chipului său -stătea în mansardă- , da în mansardă pentru că aşa în plăcea ei , întotdeauna vorbea cu administratorul să aibă ea mansarda aia nenorocită care o atrăgea aşa mult. Era de un milion de ori mai liniştitor acolo , şi era plăcut.
Se ridică , stând în şezut , aprinzându-şi o ţigaretă , trăgând un fum adânc , privind spre birou spre toate foile desenate cu diferite anime-uri pentru următorul manga ce urma să îl scrie.
Avea o cameră uşor aglomerată , multe cărţi într-o bibliotecă mică şi înghesuită , postere peste postere , cu diferite trupe de rock , fiind o fană al old skool-ului , haine? Hainele erau şi ele aglomerate pe un scăunel cu spătar , dar ea era un tipă mai curata , nu avea haine peste tot ; într-un mic colţ apropriat ferestrei din acoperiş , pe unde puteai observa stelele cu uşurinţă , se afla un mini frigider plin până peste cap cu suc , alcool şi dulciuri.
Ah , şi la urmă , ceea ce era cel mai relaxant , balconul. Pe balcon nu era decât un scaun şi o măsuţă din lemn micuţă.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 3:33 pm

Era pe hol,stând pe o scară.Murea de plictiseală.Îşi aprinse o ţigară,trăgând fumul din ea.Se ridică,mergând ca un tâmpit.Se bălăngănea în toate direcţiile. Prea dimineaţă pentru mine,îşi spuse. Se opri în faţa unei uşir,bătând de câteva ori.
-Ce rahat. Am ajuns să bat la uşi.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 3:36 pm

Căscă slab , terminând totul prin cameră fiind curată , apoi auzi bătăile în uşă. Ok , trebuia să răspundă. Îşi dădu' părul din ochi şi merse spre uşă deschizând-o.
-Da?
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 3:45 pm

Afişă un zâmbet tâmp,privind persoana din faţa lui indiferentă.Ok,de ce sunt aici?,se întrebă,strâmbându-se.
-Hei...Ce faci ?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 3:55 pm

-Mmm...bună. Bine fac. Ne cunoaştem?întrebă aceasta privindu-l cu un mic zâmbet pe faţă.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 4:30 pm

-Uhm,nu.Andy,încântat,se prezentă el.Cred că mă ştii... Avea tot acel zâmbet tâmp pe faţă,până când îşi dădu seama că îşi termină ţigara.Se strâmbă aruncând ceea ce a mai rămas pe scări,cum făcea de obicei.
-Mda,ştiu,nu e frumos.Râse.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 4:38 pm

-Liah. Încântată de asemenea. replică zâmbind scurt. Intră. mormăi gândindu-se de unde ar putea să îl cunoască , apoi îşi aminti că o prietenă de-a ei asculta Black Veil Brides , şi că el era solistul.
-Ah acum ştiu de unde te cunosc. râse scurt.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 4:46 pm

Repetă numele ei în gând,văzând că era uşor de pronunţat.Intrase,privind doar o parte din cameră.
-Mă bucur că nu eşti o fană obsedată. Că altfel eram mort acum.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 4:50 pm

-Sinceră să fiu cu tine , nu-mi place trupa ta. replică amuzată.
-Şi nici tu. dădu' din umeri zâmbind fiind sinceră.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 4:58 pm

-Eh eh ? Cum,cum adică?Okay,am înţeles că nu-ţi place trupa.Şi îmi plac persoanele sincere,dar,eu sunt frumos.Uitete şi tu,sunt adorabil. Sunt adorat de toate fetele.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:01 pm

-Daa. Cu siguranţă! Eşti cel mai frumos tip din lume! spuse aceasta uşor răstit , ironică , sarcastică şi în acelaşi timp se strâmbă .
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:05 pm

-Nu permit! Fii atentă.
Scoase telefonul din buzunar,sunând-o pe o colegă de clasă din generală.Nu prea se înţelegea cu ea nici atunci,dar nici acum,dar mă rog.Era prima din agenda lui.
-Bă,Kathe! Nu-i aşa că sunt adorabil?
K: Firai a dracu ! Tu mă?
-Zi da,spuse mai şoptit printre dinţi.
k:De ce să zic da?Eu vreau să zic nu.Şi nu eşti !
-A zis că da...Spuse puţin stânjenit,pentru că era posibil să se fi auzit tot ce a zis,că deh,tipa ţipa.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:10 pm

Începu' să râdă isteric de băiat. Până când îi dădu' lacrimile.
-Acum serios. Eşti penibil. replică Lia pe un ton foarte serios , încă venindu-i să râdă.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:12 pm

-Cine,eu?Cred că mă încurci dragă.Eu nu sunt penibil.Şi tu,în loc să mă serveşti cu ceva,mă insulţi de la uşă.Păi aşa e frumos,măi,fată dragă?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:13 pm

-Păi văd că tu te umfli în pene pe aici. Aşa că nu vreau. spuse ducându-şi mâinile la sân întorcând nasul într-o parte.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:15 pm

-Măi copilă,că nu dai dovadă de altceva.Câţi ani ai tu,eh?Adică,nu contează.Tot copilă rămâi pentru mine. Şi dacă eu vreau nişte apă acum,tu ce faci?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:17 pm

-Ahaha! Să şti că nu mă faci pe mine copilă pentru că nu mă cunoşti! Şi plus nu vreau să îţi dau apă! Ce fac? Uite stau.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:20 pm

Râse.Cu toate comentariile care nu-i plăceau,îl făcea să râdă.
-Să ştii că nu mă faci pe mine copilă...bla bla bla bla,o imită într-un mod caraghios. Dacă eu vreau să te fac copilă,copilă te fac.Na! Şi dă-mi apă că mor de sete.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:25 pm

-Nu vreau! se resti la el nervoasă împingându-l din instict
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:27 pm

O apucă de amândouă braţele , privind-o serios.
-Tu.Tu te răsteşti la mine? Îşi apropie chipul de al ei,privind-o în ochi.Abea se abţinea să nu râdă şi abea atunci îşi dădu seama ce ochi frumoşi avea fata.Dar neh,era antipatică.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:29 pm

Încercă să se elibere de mâinile lui , dar nu putea.
-Da! Eu mă restesc la tine! spuse strâmbându-se la el.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:33 pm

Râse,trăgând-o mai aproape de el şi peste puţin timp...îşi lipi buzele de ale ei,sărutând-o.Mda,ar trebui să se aştepte la o palmă ori la câteva mii de înjurături.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:39 pm

Rămăsese blocată la gestul lui , chiar rămăsese cu ochii deschişi. Dar era plăcut , săruta genial , aşa că acceptă sărutul.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 5:43 pm

Rupse sărutul peste puţin timp,privind într-o parte.
-Dacă nu mi-a ieşit încă un dinte pe nas...atunci înseamnă că e bine.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. EmptySam Aug 28, 2010 8:59 pm

-Ce a fost asta? replică îndepărtându-se de el privind în jos , ducându-şi o mână la buze.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Glasul artei viitoare. Empty
MesajSubiect: Re: Glasul artei viitoare.   Glasul artei viitoare. Empty

Sus In jos
 
Glasul artei viitoare.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny Pain :: - Vila - :: . Dormitoarele .-
Mergi direct la: