Funny Pain
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


emo/rock/punk/visual kei/lolita/heavy metal real role play
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Closer to the edge.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMar Aug 24, 2010 8:38 pm

Am început să mă învârt pe o parte, pe cealaltă foarte buimacă până m-am trezit deodată ridicându-mă în șezut. La naiba, coșmarurile nu-mi dădeau pace. Mi-am dat seama că respiram rapid pe gură și nu știam ce să fac să ma calmez. M-am dus până la bucătărie să beau apă, apoi m-am întors în cameră ieșind pe balcon. Am pășit ușor pe gresia rece și m-am apropiat de balustradă sprijinindu-mă cu coatele de ea privind înainte. Am înghițit în sec încercând să-mi dau seama cât era ceasul...
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMar Aug 24, 2010 9:20 pm

Avea insomnie.De câteva zile avea insomnie...Dormea până la ora 12,apoi se trezea și nu mai putea dormi.Singurul loc în care se simțea calm,și liniștit,era balconul.Îi plăcea să simtă aerul acela curat,și să privească stelele. Era minunat...! Ieși în balcon,privind celelalte balcoane,de la celelalte camere.Mai era o fată,atât.Posibil că nici ea nu avea somn.Zâmbi stins,salutând-o.
-N-ai somn,eh ?
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMar Aug 24, 2010 9:28 pm

Mi-am îndreptat rapid privirea spre tipul care mă salutase. NU puteam să cred că la ora asta mai era cineva treaz. Probabil avea insomnii sau poate cine știe. I-am zâmbit și l-am salutat la rândul meu.
-Coșmarurile sunt de vină...i-am spus. Tu cum de n-ai somn?l-am întrebat ușor curioasă.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMar Aug 24, 2010 9:35 pm

-Mneah...De câteva zile am insomnii după ora 12.Drăguțe piercinguri,spuse zâmbind scurt.Nu prea întâlnise fete cu piercinguri așa mari.Decât fanele lui care îi copiau stilul. Nu părea a fi o fană de-a lui,căci dacă ar fi fost,deja era călare pe el cerând autograf sau alte tâmpenii.Pentru moment se bucură că nu era o fană,și l-a prins curiozitatea când a spus că nu poate dormi din cauza coșmarurilor.
-Ce coșmaruri ?
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 10:54 am

-Merci...i-am spus privindu-l, observând că avea la rândul său pierceuri. Mi-am îndreptat privirea în altă parte, privind în sus stelele, îmi placeau la nebunie, apoi mi-am dat seama cine era tipul, dar am preferat să-l tratez ca un om normal, mai ales că nu eram vreo fană disperată sau ceva de genul.
-Coșmaruri de genul... oameni în negru, care ba te împușcă, ba te spânzură...Ideea e că nu-mi plac visele astea, îmi iubesc viața și nu mi-a placea să mor, absolut deloc...i-am spus fără să mă uit la el.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 11:09 am

-Aha...nasol.Mă rog,eu preferam coşmarurile decât insomniile,serios...Bleah. Uhm...dacă tot n-ai somn,vrei să ne plimbăm prin grădină?Întrebă,aşteptându-i răspunsul,privind-o.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 11:12 am

Mi-am îndreptat privirea spre el, mi se parea o idee grozavă și o plimbare prin grădină la ora și pe vremea asta mi se părea foarte interesant. I-am zâmbit și am dat afirmativ din cap intrând înapoi în cameră și ieșind. Am mers pe hol câteva minute și am ajuns în fața grădinii așteptându-l pe băiat să apară.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 11:20 am

S-a îmbrăcat cu un tricou negru şi nişte pantaloni de aceeaşi culoare. Oricum până dimineaţă nu mai dormea,aşa că...Ieşi în grădină,ducându-se lângă fată.Era mult mai scundă decât el.Mulţi îi spuseseră că e înalt ca un stâlp,şi ca să nu se mai obosească fata,a spus:
-Sunt înalt ca un stâlp.Ştiu! Nu trebuie să spui...
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 11:28 am

Am începu să chicotesc, eram obișnuită ca lumea din jurul meu să fie mai înaltă, nu aveam de comentat nimic.
-Ești un ciudat...i-am spus într-un mod amuzant. Nu ești chiar așa de înalt...i-am zis mergând înainte pe potecă. Era destulă lumină afară din cauza lunii.
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 11:39 am

-Ok,acum e chiar ciudat să-i spui unui înalt de 1,89 că nu-i chiar aşa înalt. Câţi de înalţi am zis...Bleah.Şi da,recunosc,sunt un ciudat. Mersi,mă simt,serios,spuse prostindu-se.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 3:05 pm

Am început să chicotesc veselă tipul era foarte amuzant. Ce-i drept era înalt, dar zău așa, cu-i păsa? L-am privit în timp ce ne plimbam.
-Pe bune, care e faza cu înalțimea ta?
Sus In jos
Andy Sixx

Andy Sixx


Mesaje : 216
Data de înscriere : 24/08/2010

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 3:11 pm

-Nu ai înţeles ce am zis?Hmm,atunci...E ciudat să-mi spui mie,care sunt înalt,că nu sunt chiar aşa înalt.Nu mai întreba o dată că deja nu mai înţeleg nici eu nimic.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 13
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30

Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. EmptyMier Aug 25, 2010 3:12 pm

Am început să râd.
-Am înțeles parte cu faptul că e ciudat, numai că mie nu mi se pare deloc ciudat, majoritatea prietenilor mei sunt înalți așa că tu nu ești mai deosebit...i-am spus luând-o înainte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Closer to the edge. Empty
MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Closer to the edge. Empty

Sus In jos
 
Closer to the edge.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Come closer, come closer, come closer...Stop!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny Pain :: - Vila - :: . Balcon .-
Mergi direct la: