Funny Pain
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


emo/rock/punk/visual kei/lolita/heavy metal real role play
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  get a new identity

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 12:12 pm

Stateam intins pe pat, cu sticle de whisky unele pe jumatate,altele goale langa mine. Ciocurile paharelor sparte nu neaparat recent erau imprastiate prin camera,impiedicandu-ma sa pasesc cu toata talpa piciorului. Oarecum deranjat de toate amintirile pe care le posedam in acel moment, hotarasc sa ies si sa iau o gura de aer. Cautam un loc departe de privirile oamenilor. Brusc imi aduc aminte de padurea pe care o zarisem cand veneam.Mi-am luat hanarocul in carouri, inchizand usa camerei si pasind inainte. Privesc podeaua holului fara sa spun nimic. Simtind vantul ce vroia sa-mi zbarleasca parul, zambesc avand senzatia ca sunt mai puternic ca el, imi facusem parul cu placa si nu exista suvita de par care sa nu fie lipita pe partea dreapta a fetei.Ciudat este ca.. intotdeauna pe simteam in competitie cu ..vantul.
Nu dupa mult timp ajung. Dorind de mult timp sa simt pamantul si iarba de sub picioarele mele, imi dau tenisii jos si ii iau in mana. Mergeam ca nebunul descult, strivind orice mica vietate. Raceala pamantului imi facea corpul sa vibreze la orice pas. Imi placea senzatia.
Sus In jos
Alicia

Alicia


Mesaje : 69
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 12:24 pm

Eram imbracata cum mie nu imi sta in fire. Intr-o rochita mulata pe corp neagra. Stateam jos cu genunchii la piept privind cerul. Stateam la umbra unui pom. Priveam absenta toata marea albastra ce se intindea pe cer. Din cand in cand razele suparatoarele ale soarelui ma mai deranjau la ochi dar se rezolva.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 4:15 pm

Nu ştiu dacă era bine sau nu ce făcea , ora era deja cam vreo opt cred şi niciodată nu ştiai ce obsedaţi pot fi prin pădure , dar îi plăcea ca seara - noaptea să repede la chitară şi cum grădina era ocupată de un cuplu , nu vroia să deranjeze , pădurea era singura şansă să nu trezească sau să deranjeze pe cineva. Se aşeză la marginea pădurii , într-un loc apropiat de şosea . dar nu atât de apropiat încât ea să se vadă .
Se aşeză pe frunzele căzute ale pomilor şi îşi aşeză chitara clasică în braţe , cântând lent la ea , răsunând în întreaga pădure.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 4:35 pm

Intr-un final, cand simt o aschie ca-mi strapunge pielea piciorului, ma opresc, rezemandu-mi spatele de unul dintre copacii din apropiere. Imi musc buza de durere, fiind ceva insemnificativ in comparatie cu celelalte.
-Asta imi lipsea! Sper sa nu merg schiop d'acum!
Spun nervos, dand cu pumnul in pamant, scapand cateva injuraturi printre dinti
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 4:50 pm

Continuă ritmul pe chitară apoi adăugă şi vocea , fiind bucuroasă că aceea melodie îi ieşea perfect .
Era îmbrăcată cu o pereche de blugi , converse negre - albastre şi un hanorac strâns verde pe ea.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 4:54 pm

Stateam in aceeasi pozitie de ceva timp, observand ca sangele se mi se inchegase deja.Auzind o voce pierduta in indepartare, ma ridic cu ajutorul copacului, cautand persoana ce canta.
-Hei?
Tip astfel incat sa ma auda si poate sa raspunda. Nu aveam intentia sa o intrerup, ca dupa voce parea o fata, insa din curiozitate chiar vroiam sa o vad.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 4:56 pm

Auzi o voce răstită în depărtare , dar credea că mintea îi joacă feste aşa că continua cântatul , încercând să se concentreze , dar ştia că mai mult atrăgea atenţia , dar nu vroia să se oprească acum când cântecul era pe sfârşite.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 5:03 pm

Pret de cateva clipe nu se mai auzise nimic. Ma nelinistea gandul ca a plecat asa ca am continuat sa merg, cam schiop ce-i drept. Imi rezem spatele de unul dintre copaci oftand. Imi atintesc privirea spre cer, dand sa-mi scot bricheta din buzunar. Lasandu-mi capul in jos, observ la cativa pasi mai in spate o silueta feminina si .. o chitara in mana sa.Trag aer in piept intorcandu-ma si pasind in fata
-Hey!
Spun ridicand o mana in aer, apropiindu-ma tot mai mult de ea
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 9:15 pm

Se opri îmediat ce îi zări silueta băiatului , ridică privirea mai mult observându-l pe Cameron.
-Salut! replică zâmbind , observând că şchiopăta. Se ridică ajutându-l.
-Ce ai păţit? întrebă îngrijorată.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyJoi Aug 26, 2010 9:44 pm

-Eu?Pai nimic grav, neatentia costa.
Ii spun calm, asezandu-ma jos si atintindu-mi privirea spre fata:
-Ne cunoastem de undeva?
Intreb, incercand sa-mi aduc aminte. Nu ii puteam distinge prea multe trasaturi ale fetei din cauza intunericului.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyVin Aug 27, 2010 1:36 am

-Da , ne cunoaştem. Sunt Liah. replică zâmbind scurt
-Te doare? Sângerezi? întrebă la fel de îngrijorată.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyVin Aug 27, 2010 9:14 am

-Liah,Liah..
Repet incercand sa-mi amintesc, cu toate ca numele imi era foarte cunoscut.
-Ahh!
Exclam, aducandu-mi aminte si uitandu-ma la ea, sau cel putin, asta incercam sa fac.
-Numai sangereaza!Acum e mult mai bine.
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyVin Aug 27, 2010 2:37 pm

-Ah sigur eşti okei? întrebă aşezându-se jos , aprinzând o brichetă vrând să se uite la rana lui.
-Pot să mă uit?
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyVin Aug 27, 2010 3:52 pm

Privesc tacut gesturile fetei, pana imi adresase o intrebare, pe care nu o auzisem prea bine.
-Da..
Spun dandu-mi tenisii jos, muscandu-mi buza inferioara. Cine ar fi crezut ca ma va durea chiar si dupa ce sangele e inchegat?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyVin Aug 27, 2010 4:46 pm

Apropie lumina făcută de flacăra brichetei de piciorul acestuia.
-Ah drace...!Mai bine am merge acasă să te desinfectez. spuse aceasta observând sângele.
Sus In jos
Cameron

Cameron


Mesaje : 47
Data de înscriere : 25/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyDum Aug 29, 2010 10:06 pm

-Sunt bine. Vorbesc serios!
Ii spun, retragandu-mi piciorul si ridicandu-ma:
-Vezi?
Ce reactie penibila. Incercam sa par Mr Musculo, cand defapt aveam mari dureri.Mai ales ca rana era murdara si de pamant, doar am vrut sa merg descult, nu?
Sus In jos
Amalia .

Amalia .


Mesaje : 72
Data de înscriere : 24/08/2010

 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity EmptyDum Aug 29, 2010 11:08 pm

-Nu! Nu accept refuz! se strâmbă aceasta restindu-se la el din instinct.
-O să mă simt prost dacă nu mă laşi să fac asta... dădu' din cap în sens negativ , ştiind sigur că rana putea să se infectez uşor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 get a new identity Empty
MesajSubiect: Re: get a new identity    get a new identity Empty

Sus In jos
 
get a new identity
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny Pain :: - Alte Destinaţii - :: . Pădurea .-
Mergi direct la: